Опубліковано

Соломинка – поява та популяризація.

Історія створення кожного коктейлю, особливо алкогольного, неповторна і, найчастіше випадкова. Джин-Тонік стали вживати для боротьби з малярією, а горілку з соком змішували звичайною викруткою, після чого коктейль і отримав назву цього інструменту.

Але мало хто цікавився історією виникнення ще одного важливого «компонента» будь-якого коктейлю – соломинки. І зара ми трохи поговоримо про цю не велику складову прикраси будь-якого коктейлю.

Сьогодні мало хто уявляє собі коктейль без соломинок, і якщо вам його без них принесуть, ще й можете засмутитися. Але було так не завжди) Будучи предметом вже цілком собі сучасним, соломинка з’явилася багато століть назад. Так, найперша «прародителька» сучасної соломинки була знайдена під час розкопок шумерської цивілізації. А це, на хвилиночку, 3-4 тис до н.е. До речі, цікаво те, що використовувалися вони для стародавнього напою, що став прототипом нинішнього пива і створені  були не просто так. Виявляється, напій при бродінні розшаровувався, а соломинка дозволяла пити відстояну частину напою, залишаючи густий осад від продуктів бродіння недоторканим на дні. Саме ці соломинки не були одноразовими, оскільки виготовлялися з золота, дорогоцінних каменів, і були суто особистим аксесуаром.

Лише в 18 столітті для виготовлення соломинок почали  використовувати натуральну солому, оскільки її стебла були порожніми всередині і дозволяли вживати напій,  не нахиляючи і не піднімаючи келих. Однак задоволення цей процес не приносив. Стебла намокали, розбухали і повністю втрачали свою форму, а напій насичується смаком соломи, явно стороннім і непотрібним для нього. Сьогодні правда в зв’язку з засміченням пластиком природи, все більше і більше стають популярними ЕКО товари, сюди входять і трубочки з паперу, вівса, очерету, жита.

Сучасний вигляд соломинки.

Таким стебельцем користувався і Марвін Стоун, власник фабрики з виробництва паперових мундштуків. Будучи одного разу в препоганому настрої, американець вирішив випити свій улюблений напій, однак соломинка швидко розмокла і застрягла в зубах, чим вивела його з себе остаточно. Розбивши стакан з напоєм, але не втративши бажання випити, Марвін вирішив зробити трубочку з смужки паперу, попередньо змастивши її клеєм. Вийшло непогано, проте пити доводилося дуже швидко, оскільки папір миттєво намокав. Будучи людиною наполегливою і з інженерної кмітливістю, Стоун почав покривати листок парафіном, щоб зміцнити трубочку і посмакувати коктейль довше, але це слабо допомогло. Трохи пізніше йому прийшла ідея виготовляти трубочки з міцного манільського паперу, який в той час використовувся для виробництва поштових марок. Над діаметром соломинки Марвину також довелося чимало подумати.

В результаті було вирішено зробити його таким, щоб крізь трубочку не проходила лимонна кісточка, яка могла потрапити під час вживання коктейля. Це і було запатентовано їм в 1988 році, а ще через 2 роки Стоун перекваліфікував свою фабрику під виробництво коктейльних соломинок, та в 1906 році навіть придбав автоматичну машинку для їх «крутіння».

Наступний етап еволюції соломинки приніс чимало мільйонів Джозефу Фрідману. Він вирішив допомогти своїй маленькій племінниці, зробивши трубочку гнучкою. Для цього він надів її на гвинт і накрутив в одному місці нитку, жорстко стиснувши при цьому папір. Таким чином, на соломинці з’явилася гофрована ділянка, що дозволяє нахиляти трубочку під будь-яким кутом, не перегинаючи її при цьому. Це було запатентовано в 1937 році.

Трохи пізніше Отто Дайфенбах випадково зробив трубочку з целофану, а потім і верстат для їх виробництва, що також принесло йому величезні статки.

Як бачите, простий предмет нашого сучасного побуту має таку приголомшливу історію появи і досить тривалу еволюцію, кожен з етапів якої, швидше, випадковість, ніж запланований розвиток. Джерело – https://www.jovama.com

Сьогодні це вже зовсім інші соломинки, які зроблені з різних матеріалів та різноманітних кольорів. Змінилися і соломинки з  пластику і соломинки з паперу, які у сучасному світі набули назви Еко, але це вже зовсім інший папір.

Сучасні Еко трубочки дозволяють спокійно вживати напої і коктейлі, що дозволяє особливо не переживати про те, що вони можуть розкиснути.

Інтернет магазин «Dolya», має в своєму асортименті Еко продукцію, ми робимо продаж даного виду продукціі і будемо намагатися розширювати його асортимент і надалі.

Господарчі товари – ТоДі «Dolya».

Поделится в соц сетях