Опубліковано

Історія появи зубочисток та сучасний етикет їх використання!

История появления зубочисток и современный этикет использования!

Протягом історії ставлення до зубочисток та столових приладів в цілому було різним і суперечливим. У колі рідних та близьких ми дозволяємо собі розслабитися і колупатися зубочисткою в зубах прямо за столом. Цікаво, чи є особливі правила етикету в застосуванні зубочисток на званому прийомі або побаченні? Що вважається пристойним, а що ні?

Трохи історії:

Як же з’явилися зубочистки? Ви здивуєтеся, але вони були відомі ще з часів неандертальців – вже тоді в зубах первісних людей м’ясо мамонта застрявало так само, як і у сучасників, чим і зводило всіх з розуму. Ось тоді і  були придумані ці маленькі штучки, які зараз ми називаємо зубочистками. Матеріалом того часу для них були жорсткі стебла злаків, колючки їжаків, кістки тварин, дерев’яні палички з гілок дерев тощо.

Стародавні римляни заводили спеціальних рабів, довічний обов’язок яких був у чищенні господареві рота після прийому їжі. Тоді ж було запатентовано винахід з суміші риб’ячого клею з желатином. Якщо таку зубочистку випадково проковтнути, то це нічим не загрожує, вона просто розчиниться в шлунку. Запитайте – навіщо? Тому що, навіть сьогодні в Америці фіксується до 8 тисяч поранень зубочисткою в результаті її проковтування.

Ще один цікавий факт з історії столового етикету в цю ж тему. Ви, напевно, помічали, що у столових ножів закруглені кінчики? Так ось, в епоху знаменитого кардинала Рішельє придворні частенько копирсалися гострим ножем у роті, намагаючись виколупати залишки їжі з зубів. Видовище було не для людей зі слабкими нервами, і кардинал наказав закруглити гострі кінці всіх ножів зі свого сервізу.

Точна дата появи зубочисток в Європі невідома. Але є достовірні факти про те, що в 1570 році один іспанський міністр представив їх при дворі Генріха Наваррського. В ті часи зубочистки виготовляли з різних металів і навіть золота. Верхом вишуканості вважалося просто тримати золоту зубочистку в роті. Правилами пристойності того часу дозволялося колупатися в зубах на очах у всіх. Це називалося «напустити важливість».

               Найбільшою фабрикою з виробництва зубочисток вважалася фабрика у Парижі, яка була відома з 1870 року. Сировиною були гусяче пір’я. Коли в Європі настав його дефіцит, пір’я стали експортувати з Росії. До початку ХХ століття фабрика стала випускати  20 млн. виробів на рік. Поступово пір’яні зубочистки замінили дерев’яними.

Власник американської фабрики Чарльз Фостер випускав в 1887 році 7,5 млрд зубочисток. Сьогодні в Америці зубочистку замінює зубна нитка.

За сучасного етикету зубочисткою слід користуватися, віддалившись в дамську кімнату або туалет. Процедура дуже інтимна, тому треба вибачитися перед сидячими і покинути їх на час, який потрібен Вам для цього . Саме з цієї причини на столах в закладах громадського харчування зубочистки відсутні – щоб народ не копирсався в зубах за столом. Або ж їх подають ближче до закінчення застілля.

Такі ж вимоги до етикету застосування зубочисток і в Америці. Європейський етикет більш м*який  – він допускає застосування зубочистки за столом, треба тільки прикрити рота серветкою і робити це непомітно.

У нашій країні норми етикету ігноруються наліво і направо, причому не тільки в цій сфері. Хоча правило тут одне і воно незаперечно – не можна діставати рештки їжі з зубів на очах у інших людей.

Компанія Dolya пропонує зубочистки в індивідуальній упаковці, всі зубочистки зроблені з ЕКО матеріалів, і абсолютно безпечні при правильному використанні для Вашого здоров’я.

Поделится в соц сетях