Опубліковано

З чого сьогодні в сучасному світі людина робить туалетний папір?

Вперше використовувати папір в санітарно-гігієнічних цілях почали в Китаї. Найбільш рання згадка про це відноситься до 589 р. н.е. е. До 1391 року для імператорського двору щорічно постачали 720 тисяч листів туалетного паперу (61×91 см), а також 15 000 листів спеціальної (в 19,4 кв. см) – товстої, м’якої і запашної – для сім’ї імператора.

У 1857 році нью-йоркський бізнесмен Джозеф Гайетті випустив туалетний папір, нарізаний охайними квадратами і упакований в пачки. А рулонний перфорований туалетний папір винайшов німецький підприємець  Ханс Кленк в 1928 році. У кожному рулоні нараховувалася рівно тисяча листків, відокремлених один від одного перфорацією. Через 15 років паперова фабрика святого Ендрю в Лондоні дала світові перший двошаровий туалетний папір, який різнився підвищеною м’якістю і міцністю.

У нашій державі туалетний папір з’явився в 1969 році, для його виробництва  були закуплені дві величезні англійські паперові машини. Спочатку нова продукція натрапила на нульовий попит – звичайна наша людина (всі ми знаємо, чим ми користувалися в той час) просто не розуміла, для чого потрібні рулони паперу, і не купувала її. Тільки після реклами в кіножурналах і добровільно-примусовому поширенню його на заводах, туалетний папір став дефіцитним товаром.

У сучасному світі туалетний папір роблять з трьох видів матеріалу – це деревина, макулатура і змішана сировина. По кожному з них трохи зупинимося.

Отже:

1. ДЕРЕВИНА-з переробленої свіжої деревини, а точніше з целюлози виготовляють папір вищого гатунку. Через натуральну та екологічно чисту основу, такий продукт відрізняється м’якістю, міцністю, високим поглинанням і сліпуче білосніжним кольором. Ми всі любимо такий папір, але він, як правило дорожчий, і явно не приносить користі для оточуючих нас лісів.

2. МАКУЛАТУРИ – з неї роблять як правило туалетний папір низького гатунку, з утилізованих журналів, газет, книг та інших паперових виробів. Туалетний папір з цієї сировини відрізняється як правило більш низькою міцністю, у нього шорстка і груба поверхня, має сіруватий колір. Але  виробництво такого паперу менш енергоємне, він так само добре розчиняється в воді і вбирає вологу, та дозволяє скоротити вирубку лісів.

3. ЗМІШАНА СИРОВИНА – цей вид туалетного паперу виготовляється з змішування макулатури і первинної сировини, такий спосіб дозволяє здешевити виробництво, при цьому отримувати якісний продукт, який відповідає стандартам вищого гатунку.

Сподіваємося Вам сподобалася ця невелика стаття про такий важливий продукт як туалетний папір, без якого ми вже не уявляємо наше сучасне життя і який є в наявності на складі інтернет магазину «Dolya».

Гарного дня!!!

Поделится в соц сетях