Опубліковано

Шість видів сировини для виготовлення паперу в минулому та сьогодні!!!

Технологія виготовлення сировини для паперу, була відома людству задовго до появи першого класичного опису його виробництва. У нашій статті ми коротко опишемо6 видів сировини з яких людство виготовляло або виготовляє насьогодні паперову продукцію.

1. Перше щось схоже на папір з’явилося в Єгипті. Стародавні єгиптяни виготовляли його з стебел папірусу. Стебла папірусу очищали від кори, відбивали, розгортали качалкою для утворення таких собі смужок і вимочували у воді 6-12 днів, після чого ці смужки складали навхрест одну на іншу, утворюючи листи, накривали їх тканиною і клали під прес на 6 днів. Через 6 днів можна писати і малювати.

2. Винахідниками прототипу паперу вважаються китайці. У Китаї папір робили з відходів шовкопрядних коконів шляхом розмелювання їх, ретельного просушування і пресування. Таке виготовлення виявилося дорогим і трудомістким.

3. Конопляна кропива – була використана теж у Китаї, але папір виходив з неї дуже грубий і не практичний.

4. Кора тутового (шовкопрядного) дерева – ця сировина виявилася найбільш підходячою для виробництва на той час. Кора змішувалася з пеньком, золою і водою, її товкли вручну і викладали на бамбукове дерево під каміння. Виходили міцні і зручні листи. Для удосконалення додавали клей, крохмаль і барвники. Довгий час тонкощі рецепта зберігали в таємниці, поки у китайців під тортурами, його не вивідали арабські торговці. Завдяки їм папір і потрапив до Азії, а звідти до Європи. Першу фабрику з виробництва паперу відкрили німці в 13 ст.

5. У Європі  першій папір виготовляли з бавовняної, шовкової та лляної сировини.

6. Сьогодні основним матеріалом для виготовлення паперу є деревина (хвойних порід, берези, тополі, каштана, евкаліпта). Для її виробництва використовуються багато дерева, величезні верстати і дуже багато різноманітної хімії. Через хімію та вирубки лісів виробництво паперу являє собою досить шкідливу та витратну справу.

З паперу в світі робиться багато різноманітної продукції, кількома видами такої продукції є паперові серветки, паперові рушники, туалетний папір і касова стрічка. Вся ця продукція є в асортименті нашого магазину «DOLYA».

Поделится в соц сетях