Опубліковано

Історія мочалок та губок.

Сьогодні всі ми миємося в душі, приймаємо ванну, або миємо посуд використовуючи різноманітні типи мочалок, як за формою, кольором так і за якістю. Мочалки і шкребки стали невід’ємною частиною нашого побуту, але так було не завжди. Були часи коли людина милася не так вже й часто, а посуд мила піском і золою.

Перші докази охайності людини датуються більше 4000 років тому, свідоцтва того виявили археологи на глиняних табличках при розкопках. Бруд стирали з тіла дерев’яними або бронзовими шкребками, дозволити це собі  могли тільки заможні люди, менш забезпечені милися в річці натираючи тіло піском. Зараз звичайно так ніхто не робить, але металевий посуд – сковорідки наприклад, іноді чистять піском навіть сьогодні.

Були в ті часи і глиняні ванни, де жінки намазували своє тіло глиною, змивали її  прохолодною водою і шліфували тіло не великими круглими камінчиками.

У середні століття милися ще менше, тоді дотик до тіла вважалося гріхом, люди Середземномор’я милися губками виловленими з моря.

У ХХ столітті з прогресом і розвитком технологій з’явилися нові види мочалок, мочалки почали робити з конопляних мотузок, різних волокнистих деревних культур.

У 30-ті роки винайшли штучний пористий матеріал – поролон, з якого відразу стали виготовляти губки. А вже після Другої світової війни з’явилися гумові губки, що імітують пори натуральної.

Після цього в моду входять масажні щітки для душа різних конфігурацій. Спочатку їх робили з натурального волосся, а потім стали постачати нейлоновою щетиною.

Сьогодні незамінними помічницями стали мочалки-рукавиці з сизалю – натурального волокна з рослин мексиканської агави, а також з люфи – трави сімейства гарбузових. Такі призначені не тільки для миття, але і для інтенсивного масажу тіла.

Яка мочалка підходить, вибирає кожен собі сам, як для вбиральної кімнати, так і для миття посуду. Інтернет магазин «Dolya» пропонує широкий асортимент чистячих і миючих засобів, мочалок і шкребків, як для тіла, так і для миття посуду.

Ми завжди раді Вам, і постараємося зробити все, щоб робота з нашою компанією доставляла Вам максимум задоволення.

Поделится в соц сетях