Опубліковано

Історія виникнення чорнила

История возникновения чернил. - dolya.in.ua

Важко уявити, яким би було наше життя, якби багато тисячоліть тому у наших предків не виникла потреба передавати інформацію через фіксацію знаками. Так і з’явилася писемність, яка зруйнувала монополію вузького кола людей на знання. Спочатку люди писали тригранними гострими паличками з дерева, кістки або бронзи на сирій глині (в Шумері, Вавилоні, Ассирії). Після нанесення знаків ці пластинки потрібно було запікати.

За часів Стародавнього Риму глину замінили воскові пластини, а ось в Стародавньому Єгипті для письма використовували папірус і спеціальні кисті з тростини. У гробниці Тутанхамона було знайдено загострену мідну трубку, в яку вставляли просочене чорнилом стебло очерету. Ще з тих давніх часів, чорнило було окремим від письмового інструменту матеріалом для письма – воно зберігалося в спеціальній ємності – чорнильниці, куди той, хто писав, вмочував кінчик пера чи розколотої тростинки. Гусяче перо використовувалося до середини XIX століття, поки не з’явилася в 1884 році перша автоматична пір’яна ручка.

З рукописів XV в. відомо, що існували рецепти виготовлення чорнила. Вони були виготовлені на основі заліза з застосуванням дубильних речовин, які називалися чорнильними горішками. Якщо дивитися на стародавні письмена то вони здаються ніби вигорілими і мають блідо жовтий колір. У XVII ст. ділові папери в основному пишуться густими чорними чорнилами. На листі також використовували червону фарбу-кіновар, якої виділяли заголовки і великі літери, ініціали, позначали заголовки. З другої половини XVII ст. з цією ж метою використовують сурик – фарбу жовто-бурого кольору. У розкішних і красивих рукописах використовували золото і срібло. Срібло – рідше. Фарби розчинялися на клею або жовтку яєць. В українській та російській мові слово чорнило походить від слова чорний. Це пояснюється тим, що чорнила бувають в основному чорного кольору, хоча з найдавніших часів відомо, що чорнила були і є різних кольорів.

У наступній статті ми опишемо які ж є види чорнила.

Наш інтернет-магазин намагається розширювати свій асортимент, і новим розділом в ньому і є розділ канцелярії, де Ви можете придбати товари для Вашого офісу, в тому числі і кулькові ручки.

Поделится в соц сетях