Опубліковано

Історія кулькової ручки.

История шариковой ручки. - dolya.in.ua

Отже, ми продовжуємо писати серію статей про виникнення тієї чи іншої канцелярії. І сьогодні ми коротко опишемо хто і коли винайшов кулькову ручку.

Так в 1884 році Льюїс Ватерман, придумав ручку з балончиком всередині, в який наливалося чорнило. Їх вистачало надовго, але чорнило погано сохло і для цього списаний аркуш доводилося промочувати спеціальним папером, який отримав назву “промокашка”. І тільки в 1938 році, в Угорщині, братами Ласло і Георгом Біро була винайдена перша кулькова ручка з густою пастою. Її назвали так, тому-що всередині металевого стерженька був вставлена маленька кулька. Один край кульки виставляється назовні, а інший в цей час змащується чорнилом. Після того, як кулька повертається, то змочений в чорнилі край залишає слід на папері. Кулькові ручки в продажу з’явилися тільки в 1945 році, так як їх виробництво було дуже дороге, але їх охоче купували за ту зручність, яку вони давали. Пізніше, з розвитком технічного прогресу, з’явилися так звані ролери, гелієві ручки. Це ручки з дуже маленькою кулькою і дуже в’язким чорнилом. Таким чином, історія розвитку інструментів для письма дуже довга і вона на цьому не закінчується, так як люди і далі будуть постійно вдосконалювати друкарські інструменти.

І у нас теж – Компанії «Dolya» з недавніх пір в наявності є різноманітний асортимент канцелярії і кулькових ручок в тому числі.

Канцелярія – ТоДі «Dolya».

Поделится в соц сетях