Опубліковано

Сьогодні продовжуючи серію статей про чорнило, розповімо яке та для яких ручок використовується.

Серия статей о чернилах для авторучек, шариковых ручек.

Чорнило для авторучок, як правило, виготовляють на водяній чи водно-гліцериновій основі, в зв’язку з чим воно зазвичай має найменшу водостійкість серед усіх інших типів чорнил. Тим не менш, для авторучок виробляється й так зване «перманентне» або «реєстраційне» чорнило, що не розчиняється в воді й має в своїй основі помірно летючі органічні розчинники.

В зв’язку з не нульовою паропроникністю поліетилену, чорнило в картриджах з часом висихає, через що його початково роблять рідшим за чорнило у флаконах.

Чорнило для кулькових ручок.  Чорнило для кулькових ручок виготовляють в вигляді густих паст на воско-жировій основі. Як правило, така паста містить жиророзчинний барвник, рідше суспензію пігмента, які при письмі безперервно змазують-наносяться на кульку, що лишає на папері відтиск чорнильного сліду.

В зв’язку з наявністю жирової основи, таке чорнило містить мінімально можливу кількість розчинника органічного походження.

При тривалому зберіганні (понад 10 років) жирова основа такого чорнила повільно проникає в товщу паперу, відносячи разом з собою барвник. В результаті цього процесу чорнильний слід розмивається, стає блідішим, але при цьому він починає проступати на зворотному боці аркуша паперу.

Чорнило для капілярних ручок. Капілярні ручки стали природнім продовженням розвитку ідеї фломастера. Відповідно, обладнуються вони аналогічним спирторозчинним, а часто й водорозчинним рідким чорнилом, яке по системі капілярів, утвореній поліестерним волокном, подаються до стержня.

Чорнило для ручокпензлів іншим продовженням ідеї фломастера стали ручки-пензлі, що конструктивно являють собою контейнер з рідким чорнилом оригінальної конструкції й пишучий вузол в вигляді пензля з капілярним підводом чорнила до пензля.

Ось така історія, в асортименті компанії «Dolya» є чимало різновидів ручок, олівців та іншої продукції цього напрямку.

Канцелярія – ТоДі «Dolya».

Поделится в соц сетях