Опубліковано

Різновиди чорнил: які бувають та для чого використовують той чи інший різновид.

Разновидности чернил: какие бывают и для чего используют тот или иной вид.

Є чимало різновидів чорнила і сьогодні ми опишемо такі його види, як чорнило для письма звичайними перами. 

Чорнило для письма перами — пращур усіх сучасних чорнил. Виготовлялось на водяній основі з використанням екстрактів і дисперсій барвних компонентів природного походження і/або звичайної сажі. Найвідомішими є чорнила на основі сажі, на основі чорнильних горішків дуба й чорнило на основі чорнильного гриба.

Чорнило для письма звичайними перами(не авторучками) зазвичай має дещо густішу консистенцію й насиченіший колір і за своєюй фактурою ближче до туші. Через наявність дисперсних та поліфункціональних органічних компонентів чорнила для письма перами як правило більш водостійке, ніж чорнило для авторучок.

Чорнило для письма перами досі використовується при оформленні особливо

важливих документів. Частково це пов’язано з тим, що в таке чорнило

можуть бути додані маркерні компоненти, що використовуються в якості

одного із ступенів захисту документа.

Початково перші зразки авторучок заповнювали тими ж чорнилами, що використовувалися для письма звичайними перовими ручками.

Згодом у зв’язку з тим, що капілярна система подачі в авторучок легко забивалась частинками суспензій, там стали використовувати рідше чорнило, що містило барвникову речовину виключно в розчиненому вигляді.

Наступним етапом, що робить процес заправки ручки швидшим і чистішим, стало фасування чорнила в чорнильні картриджі. Початково картриджі пробували робити з металу та скла, але такі картриджі були складнішими й дорожчимии в виготовленні, а скляні ще й крихкими. Додатковим мінусом стало те, що твердість матеріалу картриджа була вищою, ніж твердість пластмаси в посадочному місці картриджа, що призводило до швидкого розбивання посадочного місця для картриджа й появи протікань чорнила. Сучасні картриджі робляться з поліетилену, м’якшого, ніж матеріал самої авторучки.

В наступних наших статтях ми розглянемо характеристику чорнила для авто- та кулькових ручок.

Канцелярія – ТоДі «Dolya».

Поделится в соц сетях