Опубліковано

Звідки ж узявся олівець?

Откуда же взялся карандаш? - dolya.in.ua

Світ навколо нас настільки складний, що часом ми забуваємо про прості речі, які нас оточують, навіть не замислюємося про їхню історію, про те, як вони функціонують і як були винайдені. Взяти, наприклад, звичайний олівець.

«Олівець» – це поєднання двох різних слів тюркського походження. Перша – «кара», означає чорний, а друга частина – «даш» – камінь.

Далеким предком олівця можна вважати головешку з багаття, якою первісна людина робила перші малюнки на стінах печер.

Після, в Стародавньому Римі, використовували стилос. Його виготовляли зі свинцю, дерева або іншого металу. Стилос залишав досить м’який слід на пергаменті, колір сліду був світло-сірий і не дуже контрастним, тому все частіше стали вдаватися до вугілля або чорного сланцю.

З появою паперу з’явилися туш і чорнило, але носити їх з собою, чекати поки вони висохнуть, переживати через плями … Ні, людству треба було щось інше. На допомогу прийшло деревне вугілля. Сухі палички пов’язували в пучок, ставили в горщику в піч і чекали поки вони стануть вугіллям. Але користуватися ними теж було не дуже зручно.

У 1564 році в Англії було відкрито велике родовище графіту. Люди високо оцінили його властивості, коли побачили, що мінерал залишає куди більш темний і чіткий слід. Правда він виявився занадто м’яким і крихким, псував пальці, тому для нього почали винаходити спеціальні тримачі. Спочатку це були графітові палички загорнуті ниткою або мотузкою. І тільки в 1683 році графітові стрижні почали вставляти до дерев’яних корпусів.

Сучасний спосіб виготовлення належить Миколі Жаку Конте. Він змішував графіт з глиною, отримував з цієї суміші стрижні, а потім піддавав їх термічній обробці. В результаті якість нових олівців була відмінна, а змінюючи пропорції можна було регулювати твердість цих олівців. В даний час грифель сучасного олівця складається з графіту, а замість глини використовуються сучасні полімери. Саме вони роблять грифель еластичним, що дозволяє використовувати їх і в механічних олівцях.

Шестигранну форму дерев’яний олівець придбав в Х1Х ст. Така проста і очевидна думка прийшла Лотару Фон Фаберкастлу. Граф, щоб олівці не падали зі столу, зробив їх ребристими. Все геніальне просто!

Ми, інтернет-магазин «Dolya», теж дуже любимо олівці і різну канцелярію. Тому зробили нещодавно цілий розділ, який містить багато різних корисних речей, що можуть стати в нагоді в офісі та вдома.

Канцелярія – ТоДі «Dolya».

Поделится в соц сетях